דילוג לתוכן הראשי

מכתבי תודה

לענבר היקרה

כמעט שנה עברה ויוצא לי הרבה לחשוב על הלידה האחרונה שלי.

לידה שלישית במספרה של בן שלישי במשפחה.

כמה חיכינו לברנש הקטן והמתוק הזה…

וחמישי בוקר אחד המיים ירדו! איזה התרגשות הייתה. איזה חום היה. בבית החולים באופן מהיר מאוד הכניסו אותנו לחדר לידה עם סנטימטר אחד בלבד פתיחה. אבל התקווה הייתה שבלידה שלישית הכול יהיה ציק-צאק!

כמה שעות חיכינו… כמה צירים עברנו… כמה צחוקים בין לבין… כמה מקלחות, מסג'ים עם שמנים או עם כדורים… הילדון פשוט לא רצה לצאת! הוא ידע שאימא ואבא רוצים לעשות ברית ביום שישי בצהריים! וכך חיכה עד יום חמישי 20:00 כדי להיות בטוח שהזמן מבורך. אני מודה לך מאוד (לקח קצת זמן ואני מתנצלת על כך) על זה שהיית כול כך קשובה לי, הבנתי שאני יכולה להרפות ולהתרכז בלידה כי ידעתי שאת כאן בשבילי. ידעת לגרום למילדת הנכונה לשתף פעולה אתך ובעיקר לסלק את המילדת הלא רצויה… אם היו לי ספק לגבי שיתוף הפעולה של בעלי בזמן אמת אז ידעת אחרי זה להרגיע אותי בזה שיש לי בן זוג מדהים שהזדהה עם כאביי. נכון שיכולתי לעשות את זה גם בלעדייך אבל זה היה פשוט חוייה מדהימה שאני מאחלת לכול אישה. את היית מתנת הלידה שלי מבן זוגי. ואיזה מתנה! תודה רבה ענבר על הליווי הבלתי נשכח בחוויה הזאת ובהצלחה להמשך דרכך.

את דולה מ-ד-ה-י-מ-ה!!!!!!!!!!!!! ממליצה לכול אחת מכול ה-♥

נעה


כשהחלטתי לפנות לדולה עשיתי זאת בחששות, כנראה בגלל שלא ידעתי מה היא דולה ומה היא עושה, אבל ידעתי שאני רוצה לעשות קורס הכנה ללידה באופן פרטי כי גם אני וגם איתן לא מרגישים חופשיים לשאול שאלות בחברת אנשים רבים. כבר מהשיחה הראשונה איתך ידעתי שעשיתי צעד נכון, משהו באנרגיות שמקבלים אפילו דרך הטלפון, הקול הרגוע, הסבלנות האין סופית והידע הרב נתנו לי הרגשה של בטחון ולאחר המפגש הראשון גם איתן הרגיש כך כשקיבל תשובות לכל השאלות שלו בסבלנות וברוגע. אין ספק שעשית איתנו צעד חשוב בהכנה ללידה, הגעתי מוכנה לחדר לידה, ידעתי מה מדברים איתי, מה התהליך, למה לצפות וכיצד לנשום נכון, גם לאחר הלידה שמחת לענות ולעזור בשאלות, שוב, בהמון רוגע ובסבלנות, אין ספק שבפעם הבאה את איתנו בחדר לידה.

תודה על הסבלנות, על הזמינות שלך, על הידע והרצון להסביר וללמד גם במהלך ההיריון וגם אחרי.

חיבוקים ונשיקות ממשפחת ברונר,
איתן, לימור ואריאל.


את ענבר הכרנו כאשר הגיעה לביתנו לקורס אישי להכנה ללידה (בקריות). כבר בשיחת הטלפון הבנתי והרגשתי קליק מטורף וידעתי שיהיה גם חיבור עם בעלי. חייבת לציין שלפני שהכרתי אותה לא ידעתי מהו תפקידה של הדולה וזה בכלל לא היה בתכנון. אך כבר בסיום הפגישה הראשונה שלנו, ביקשתי ממנה שתלווה אותנו בלידה. הרוגע המקצועיות החיבור עשו את הכל. כך גם בלידה. ענבר ליוותה אותנו, הדריכה , הרגיעה, הסבירה וידעתי שהיא נמצאת שם למעני ואך ורק למעני. זוהי הייתה הלידה הראשונה שלי וכעת מתכוננת ללידה השנייה כמובן בליווי שלה.

ממליצה בחום רב, גם קורס הכנה ללידה וגם ליווי בלידה.

בהצלחה לכולן (:

סיון


ענבר המדהימה היא דולה מעולה! ממליצים בחום רב!!! ילדתי לפני שנה ו- 4 חודשים וענבר תמכה עוד מלפני הלידה כשהיו כמה ימים של צירים כואבים, אין לתאר את העזרה והתמיכה בלידה ואפילו לאחר הלידה הגיעה אליי הביתה כדי לעזור ולתמוך בקשיים בהנקה ובטיפול בתינוק:-)

בזכות הטיפים והעזרה קיבלתי בטחון גם בלידה וגם בבית לאחר הלידה. הידע של ענבר בתחום הוא מדהים עד היום אני מתייעצת בכל דבר ועניין, היא תמיד נכונה לענות ולייעץ את העצה הטובה ביותר! אני ממליצה על ענבר בחום רב: -) , אבישג


ענבר היקרה,
שורות אלה נכתבות עבורך - בחציין מיועדות עבורך ובכדי להעביר אל שורות הדף את אהבתנו ולהיזכר בחוויה המדהימה (בדיעבד כמובן:), ובחציין עבור הזוגות העתידיים לעבור איתך גם הם חוויה מדהימה ובסופה, תחילתם של חיים חדשים.
הגענו אליך בלידה שנייה לאחר המלצה. לידה ראשונה במרכז, כשנתיים לפני כן, עברה בהצלחה אך יצאנו בהרגשה שבעלי כמעט יילד אותי בעצמו. הצוות לא היה פנוי, הרגשתי חוסר אונים- והכל היה עוד בתהליך לידה טבעי ותקין ברוך השם. בדיעבד גם חל נזק ברצפת האגן בשל הערות שגויות של האחות,  דבר שיכול היה להימנע. בסופו בסופו של דבר, כשהכל טוב הכל שוכחים אבל כשצפויים לעבור חוויה נוספת, עולות שוב החששות. בעלי החליט שניקח דולה כדי שתהיה לצדי  בלידה. וגם ובעיקר לצדו.
עוד בשלב הפגישה הרגשנו כמה את טבעית,  עדינה, ויחד עם זאת בעלת ידע ומשרה ביטחון.
החלטנו שניקח אותך עוד לפני שאני דיברתי איתך כי הבת הגדולה שלי לא רצתה להירדם((: אבל לך היה חשוב להיפגש איתי שוב, והתראינו כארבע פעמים לפני הלידה.

וביום הלידה, כשנפגשנו בבית החולים,  דבר ראשון היה שהבטת לי בעיניים ושאלת אותי אם אני מפחדת,  ישר ראית, ונתת לי חיבוק. אני זוכרת הכל באופן חד וגם את הרגשות והרוגע שנתת לי. בנוסף, חיברת אותי למכשיר טנס שמשחרר אנדרופינים,נתת הומאופתיה לעמעום הכאב, נק' לחיצה ברגע הנכון והכי חשוב - תמיכה.  לדוגמא, הייתי בטוחה שהצירים שלי לא משמעותיים ואמרת לי שהם מאוד חזקים. ועודדת אותי.  בעלי המקסים היה לצדי כל הזמן, אבל זה פשוט משהו אחר. 
ובסוף,  ברגע האמת- כמובן שהצוות פתאום נעלם לו,  בדיוק כשהשכיבו אותי על המיטה. והנה - לא הייתי בעצם לבד, ומיד זיהית שזה הרגע ורצת לקרא לאחות.  מרוב בלאגן אפילו אחות לא הייתה- הגיעה הרופאה! לא עברו דקותיים כשהרופאה שם והופ- ילדתי תינוקת מדהימה לעולם (*-:
המשכת וליווית אותי ענברוש ואני לא שוכחת, איך דאגת והיית איתי גם יום אחרי בלילה,  במקום בעלי (שהיה עדיף שהוא ילך כי רק התווכחנו!)
עודדת אותי ונתת לי  הומאופתיה להתאוששות לאחר לידה, ובזכותך אני עד היום, 7 חודשים אחרי,.
!ברוך השם עדיין מניקה הנקה מלאה
ולשמחתי שמרנו על קשר, לפעמים אני מתייעצת איתך פה ושם וזה כיף,  מקווה שגם את שמחה שלא הרפיתי ממך עד היום למרות שרק את נאלצת לנסוע עד אליי((-;
אז את/ אתה ואתם, תתנו לכם מתנה לקראת הלידה ותקחו את ענבר. מאחלת לכל מי שלוקח את ענבר הצלחה גדולה - ובעצם,  אני בטוחה שענבר האירה לי את המזל בלידה אז קדימה, שווה לנסות!!!
ענבל ואלון (:
נשיקות ***


בעקבות עבודה מאד אינטנסיבית ובלתי גמישה של בעלי, מצב אשר מאד התחיל להלחיץ אותי לקראת הלידה, החלטתי לקחת דולה כגיבוי, כדי שלא אהיה לבד בלידה. בסופו של דבר זה גם הרגיע אותי עצם הידיעה שיהיה מישהו מקצועי שידאג לי במהלך כל הלידה.
קבלתי המלצה על ענבר מחברה וכאשר דברנו בטלפון החלטתי לקחת אותה. התרשמתי מהמקצועיות שלה, ושהיא יודעת מה היא עושה, ניסיון והידע והכלים שיש לה ללידה. היא אמרה לי שאפשר למשוך את הזמן בבית כמה שאפשר יותר, לפני שהולכים לבית החולים, והיא יודעת לזהות מתי הוא בדיוק הזמן ללכת –  זה מאד הרגיע אותי ונתן לי תחושה של ביטחון, כי הפעם מאד חששתי מבית חולים. בנוסף הידע שלה ושיטות הטיפול המגוונות להרגעה וקידום הלידה.
הפעם, בלידה הרביעית, הלידה התחילה שונה מבעבר, עם ירידת מים, מצב אשר הכניס אותי להיסטריה. תוך דקות ספורות ענבר הייתה אצלי, באמצע הלילה. היה לי ממש טוב ומרגיע שהיתה איתי מישהי מקצועית שכוונה אותי והדריכה במהלך כל התהליך בבית ועד אחרי הלידה ו"ניהלה את העניינים" מול הצוות הרפואי וזה מאד הקל עלי להתרכז בעצמי ובלידה.
לאחר לידה אמרתי לעצמי "איזה מזל שלקחתי אותה, אחרת לא יודעת אם הייתי בכלל יולדת לידה רגילה והאם שורדת את הכאבים".
וגם אחרי הלידה ענבר זמינה לכל שאלה וממש מקל רגשית לעבור את המעבר מהריון ולאחר לידה בליווי דולה.
ענבר היקרה תודה רבה לך על כך שליווית אותי לפני, בלידה ולאחרי! שהיית איתנו ברגע מאד מרגש בחיינו!
באהבה, מרים!


ענבר, 

איך מסכמים את התקופה הקצרה אך משמעותית שעברנו יחד?

הסיפור שלנו מתחיל משיחת טלפון לבדיקת "כימיה". היה ברור לי מה 5 שניות הראשונות שאת הולכת להיות חלק מהלידה שלי. קול מרגיע אך בטוח, משדר אמפטיה והמון לב. כמה צדקתי. אחכ נפגשנו פנים מול פנים אצלך ועוד בשביל יציאה מביתך היה ברור לנו (הפעם לי ולבעלי) שאת הבחירה שלנו כדולה.
מאז שיחות והודעות והרבה ציפייה שכבר יגיע הרגע המיוחל תוך שאני מנסה לאמץ קצת מעולמך ולהתחבר לצד הרגשי יותר, רוחני, רגוע שלי...לא היה קל. כשלאורך כל הדרך אני אומרת לך כמה חשוב לי להיות חלק פעיל בלידה ואולי ללדת טבעי...מנסה להאמין שזה אפשרי. את מעניקה לי טיפולים במגע המיוחד שלך להרגיע ולשחרר ואני מנסה לזרום (גם לא סובלת במיוחד כי זה נעים).
בסוף הרגע המיוחל הגיע כשאת כל הזמן עם היד על הדופק ואני מרגישה שאת שם ממתינה ומחכה לתמוך גם בלי שאתקשר. בחדר הלידה את חלק מאיתנו, כמה אנרגיה! מרגישה שיש מישהי שרואה אותי ושומרת וגם כשכל הפחדים יוצאים את לא נבהלת, ומפקסת. אותי, את הבן זוג.
אומנם לידה חוזרת אבל לא היתה קצרה ובסוף היה אפידורל וזירוזים אבל מבחינתי היתה לידה פשוט מושלמת! 
זוכרת ששאלת אותי מה מבחינתי תהיה לידה טובה ועניתי: שתהיה לי חוויה לא פחות טובה מהלידה הראשונה. ואכן כך היה. עוצמתי, הייתי נוכחת במלוא הכרתי והכי חשוב שהייתי מחוברת לתינוקת מהרגע הראשון ללא הפרדה כמו שייחלתי לעצמי.
עכשיו רק צריך דולה כמוך להמשך החיים☺ אבל זה כבר סיפור אחר.

ענבר, מקצוענית אמיתית. את מביאה המון ידע ולומדת בלי הפסקה. משרה ביטחון באמצעות הידע שלך והניסיון אצל מי שאת מלווה וזה הכח שלך בעיניי. ועל כל זה תוסיפו פנים יפות וחייכניות וזה בכלל לא מזיק 🤗 
נהניתי מחברתך, נהניתי גם בלי קשר להריון וללידה. בטוחה שנישאר בקשר גם הלאה...
תודה!!! את חלק מהמשפחה.

באהבה גדולה,
מורן.


לעוד המלצות את מוזמנת להיכנס אל דף הפייסבוק שלי מצרפת לך קישור אל לשונית הביקורות
תוכלי לקרוא המלצות גם על הטיפולים שאני עושה. 


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קיסרי צרפתי

השבוע השתתפתי בניתוח קיסרי, במחקר הצרפתי שנעשה בביה״ח בני ציון במסגרת תמיכה ביולדת. הרשמים שלי: מדהים,מדהים! על אף שאין לנו מושג עד 6 שבועות אחרי הניתוח כיצד בוצע הניתוח כי בגדול זהו מחקר סמי כפול, משמע שטרם הניתוח המנתח הבכיר שמנתח מקבל מעטפה ובו רשום סוג הניתוח. אל היולדת מתייחס הצוות בכל מצב כלאחר קיסרי צרפתי שזה מדהים ומטרת המחקר הינה להבין עד כמה האישה מתאוששת מהר יותר ישנו פרוטוקול שונה גם בהיבט משככי הכאב לאחר הניתוח, במסגרת המחקר הם מעוניינים לבחון התאוששות עם משככי כאב שאינם אופיטים כגון נגזרות של מורפיום אשר ניתנות ברוב ביה״ח ביממה הראשונה לאחר ניתוח קיסרי רגיל. ומהו בכלל הקיסרי הצרפתי אני מצרפת כאן קישור ל סרטון אנימציה של ד׳ר הנדלר שהביא את המחקר לארץ ואשר נמצא ביוטיוב. בהצלחה ולידות טובות שלכן ענבר.

אמבריו באלנס - איזון הריון,איזון אם ועובר, אפשרות להיפוך טבעי

השבוע זכיתי לטפל ב5 נשים מהממות במים, זכיתי לאפשר להן לסמוך עלי. לחלקן הייתי מישהי זרה- כי לראשונה פגשו אותי. וזכיתי באמון שלהן - בכך שאשמור עליהן בכל רגע נתון. להיות במים,מבחינתי זהו חלום עד לפני 8 חודשים לא העלתי על דעתי שאטפל במים. כשנירשמתי ללימודי אמבריו באלנס, החלק הזה של הלימודים היה בגדר תהיה.. האם בכלל אכנס למים?? פשוט כי אני ומים כבר שנים, לא ממש היינו חברים. זכורה לי סיטואציה שלי במערבולת אומנם קטנה, בים..אך מאוד עוצמתית שמלווה אותי מגיל 12. לפני כן, השתתפתי כילדה בתחרויות שחיה ואותה סיטואציה פשוט גרמה לי לא להמשיך.. אז אתן.ם מבינים.ות?? בגדול זוהי אמורה להיות הזיה, המשיכה שלי למים.. היום החלום הגדול שלי הוא לסייע לכמה שיותר נשים להכניס לגופן רוגע ולאפשר באמצעות שיטת 'אמבריו באלנס' שייסדה רות פדידה  Ruth Fadida Embryo 🌸 הרפיה של כאב שאמא חווה במהלך ההריון. 🌸 כניסה נכונה של העובר לאגן של אמא טרם הלידה. 🌸 אפשרות להעניק לעובר תנאים מתאימים שיוכל להתהפך מעכוז לראש. וכעת במהלך חודש יוני, אנחנו מסייעות לאמהות במסגרת סטאז' באפשרות השלישית שציינתי,ב

היפוך עובר

היי יקרה שמחה שהגעת אלי, את בני ילדתי בניתוח קיסרי כיוון שהיה עכוז ולאחר שנתיים כשהתחלתי את לימודי הדולות  במהות-בר אילן  גיליתי שיכולתי אולי אחרת אם הייתי יודעת את מה שיודעת כיום... מאז אני מלמדת נשים את התרגילים המצורפים ולשמחתי הרבה ,ישנם אחוזי הצלחה גבוהים בשבועות מתקדמים 36/37 העובר מתהפך. ישנם בתי חולים בארץ שמקבלים לידת עכוז. מס' תרגילים ממש פשוטים: 1.במידה ויש ילד נוסף בבית יש בוודאי חפצים שלו שמפוזרים בבית, אז לשם התרגיל רדי לעמידת 6 והתחילי לאסוף את החפצים כאשר יד נגדית לרגל, ניתן בסיבובים מעגליים וניתן בסיבובי שמניות. 2.רק במידה והעובר אינו מבוסס במצב עכוז ניתן לתרגל במיטה, הישעני עם הרגליים כלפי ראש המיטה והתרוממי לאט עד למקסימום שהרגלים מסוגלות העזרי בכריות לתמיכה בגב התחתון וברגע שהגעת למקסימום היכולת שלך בטיפוס נענעי את האגן בניעות קלות מצד לצד. 3.כיוון פנס לבן לבטן התחתונה, מגרה את העובר להבין מאיפה מגיע האור ומתחילה הסתובבות. 4.לחיצה בנק' הנמצאת מעל הזרת- מופיע הסבר בסרטון המצורף . 5.שיטה אלטרנטיבית של המורה שלי (גילוי נאות והיא מדהימה ) רות פדי